موضوعات
جستجو
صفحه اول  >> عکس ها >>
آژانس عکس قم | عکس ها
مسجد مقدس جمکران
عکاس: امیر حسامی نژاد
موضوع: جمکران

شرح عکس:


 

حضرت مهدي (عج) مرا به نام خود خواند و فرمود : برو به حسن مسلم که در اين زمين کشاورزي مي کرد بگو


 

اين زمين شريفي است و حق تعالي آن را از زمين هاي ديگر برگزيده است و ديگر نبايد در آن کشاورزي کنند .


 

حسن بن مثله عرض کرد : اي مولا و سرورم لازم است که من دليل و نشانه اي داشته باشم تا مردم حرفم را قبول کنند .حضرت فرمود : تو برو و آن رسالت را انجام بده ...ما خودمان نشانه هايي براي آن قرار ميدهيم .پيش سيد ابولحسن برو و به او بگو حسن مثلم را احضار کند و سود چند ساله را که از زمين به دست آورده است وصول کند و با آن پول ... مسجد را بنا کنند .   ....حسن بن مثله مي گويد : چون مقداري راه رفتم دوباره مرا بازخواند و فرمودند : بزي در گله جعفر کاشاني است .آن را خريداري کن و بدين وضع بياور آن را بکش و بر بيماران انفاق کن ...هر مريضي که از گوشت آن بخورد حق تعالي او را شفا دهد . وي گويد سپس به خانه بازگشتم و تمام شب را در اين انديشه بودم تا اينکه نماز صبح خوانده به سراغ علي منذر رفتم و ماجراي شب گذشته را براي او نقل کردم و با او به همان موضع شب گذشته رفتم .


 

وقتي که رسيديم زنجيرهايي را ديديم که طبق فرموده ي امام (ع) حدود بناي مسجد را نشان مي داد .سپس به قم نزد سيد ابولحسن رضا رفتيم و چون به خانه او رسيديم خادمان او گفتند که او بعد از سحر در انتظار شماست و تو از جمکران هستي . به او گفتم آري .پس درون خانه رفتم ...سيد مرا گرامي داشت و بسيار احترام نمود و به من گفت :اي حسن بن مثله در خواب بودم که شخصي خطاب به من فرمود :حسن بن مثله نامي . از جمکران پيش تو مي آيد هرچه گويد تصديق کن و به سخنش اعتماد کن که سخن او سخن ماست .از هنگام بيدار شدن تا اين ساعت منتظر تو بودم .حسن ماجراي شب گذشته را تعريف نمود .


 

سيد بلافاصله فرمود تا اسب ها را زين نهادند و برون آورده و سوار شدند . وقتي به نزديک روستاي جمکران رسيدند .گله جعفر کاشاني راديدند.حسن بن مثله به ميان گله رفت و آن بز که از پس همه ي گوسفندان مي آمد


 

پيش حسن دويد .جعفر سوگند ياد کرد که اين بز در گله ي من نبوده و تا کنون آن را نديده بودم . به هر حال آن بز را به مسجد آورده و ذبح نمودند و چون بيماري اژ گوشت آن ميخورد با عنايت خداوند تبارک و تعالي و الطاف حضرت بقيه الله (عج) شفا مي يافت .


 

حسن مثلم را احضار کرده و منافع زمين را از او گرفتند و مسجد جمکران را با چوب و ديوار پوشانيدند .سيد زنجيرها و ميخ ها را با خود به قم برد و در خانه اش گذاشت .هر بيمار و دردمندي که خود را بدان زنجيرها


 

مي ماليد .خداوند تعالي وي را شفاي عاجل عنايت مي فرمود .ولي پس از فوت سيد ابولحسن آن زنجيرها پنهان گشته و ديگر کسي آنها را نديد .


 

مسجد شريف جمکران يا (صاحب الزمان ) در شش کيلومتري شهر مقدس قم واقع شده و همواره پذيراي مشتاقان و شيفتگان حضرتش از نقاط مختلف ايران و جهان مي باشد .

1389/1/22
آخرین مطالب
مسجد مقدس جمکران در قم
مسجد مقدس جمکران
مسجد مقدس جمکران
مسجد مقدس جمکران
بدون نظر

نام
پست الکترونیکی
وب سایت
متن
مطالب مهم
کنتور
امروز:
    ویزیت: 142
    هیتز: 156
روز گذشته:
    ویزیت: 137
    هیتز: 143
جمع کل:
    ویزیت: 1756778
    هیتز: 2201223