موضوعات
جستجو
صفحه اول  >> عکس ها >>
آژانس عکس قم | عکس ها
غبار روبی ضریح حضرت معصومه(س) توسط اصحاب رسانه قم
عکاس: احمد ظهرابی
موضوع: متفرقه

شرح عکس:

تو سالها است که خبرهای این حرم را مخابره می کنی اما امشب خودت می شوی سوژه خبر و من فکر می کنم  فردا همه خبرگزاری ها و روزنامه های شهر تیتر خواهند زد خبرنگاران قمی در حرم کریمه اهل  بیت (س) غبار از دلهایشان زدودند.
دیشب خبرنگاران و اصحاب رسانه استان میهمان سفره دار شهر بودند و جان تشنه خود را در دریایی  از کوثر کویر شستشو دادند.
اطراف ضریح را خلوت می کنند، مردم با نگاه های حسرت باری ضریح بی زائر کریمه را در چشمهای پر اشکشان قاب می گیرند، خبرنگاران یکی پس از دیگری با عبور از یک دالان کوچک به طرف ضریح هدایت می شدند.
 بر آستان در كه پا مى گذاشتی بى اختيار دلت مى لرزید و حس مى كردى در دريايى از نور غوطه ور شده اى ، این صحن و سرای  با صفا روح آدمی را جان دوباره ای می بخشد  و این لحظه ، چه لحظه زیبا و بیاد ماندنی بود،حالا دیگر دلها و زبان ها دست به دست هم می دادند و با چشم ها هم نوا می شدند و هر کسی هر آنچه که بلد بود بر زبان می آورد.
جذبه این ضریح امان فکر کردن را به آدمی نمی دهد، چند دقیقه ای همه سر بر ضریح گذاشتند و خنکای بهشت گونه اش را چشیدند و از لابه لای مشبکه های ضریح به داخل مرقد زل می زدند ، انگار فریاد در حنجره ها حبس شده بود و غمی غریب روی دل ها سنگینی می کرد .
حالا اینجا می شود تمام ناگفتنی هایی که در دلت قفل شده است را بر زبان بیاوری ، مداح بیت هایی از بزرگی این بانو را زمزمه می کند اما  همه انگار در دلشان خواننده بودند و دردهای ناگفته خود را با صاحب این حرم نجوا می کردند.
عکاس ها ، هم سوژه ها را شکار می کردند و هم خودشان سوژه ای برای عکس می شدند وقتی گونه هاشان، لبریز از اشک شوق می شد، وقتی لنز دوربینشان نمی توانست زیبایی ها این لحظه ها را در دلش ضبط کند.
بعد از چند دقیقه دستمال های نظافت را بین خبرنگاران پخش کردند، بوی عطر گلاب بود که آدمی را از خود بی خود می کرد ،حالا بی قرار پرواز می شوی و چشم ها دوباره شروع به باریدن می کند.
حالا  انگار خبرنگاران به همه آنچه که قرار است در این دنیا برسند رسیده اند ، تو سالها است که خبرهای این حرم را مخابره می کنی ، محرم و صفر که می شود دسته های عزای حرم را توصیف می کنی، رمضان که می آید جزء خوانی شبستان را به رخ دنیا می کشی،فاطمیه که می شود پیاده آمدن مراجع به صحن آئینه را تیتر می زنی و نیمه شعبان هم شوق انتظار را از حرم تا حرم به تصویر می کشی و جمعه ها هم صف های صلاه جمعه را می نویسی.
اما امشب خودت می شوی سوژه خبر و من فکر می کنم  فردا همه خبرگزاری های و روزنامه های شهر تیتر خواهند زد خبرنگاران قمی در حرم کریمه اهل  بیت (س) غبار از دلهایشان زدودند.


مهدی بخشی سورکی

1390/3/10
آخرین مطالب
نمایش بانوی بی نشان
نمایش بانوی بی نشان
غبار روبی ضریح حضرت معصومه(س) توسط اصحاب رسانه قم
انفجار در خط لوله گاز
انفجار در خط لوله گاز
حجت‌‌الاسلام محمدحسن نواب
پدر شهیدان زین الدین
داماد حداد عادل و آیت الله مصباح
بدون نظر

نام
پست الکترونیکی
وب سایت
متن
مطالب مهم
کنتور
امروز:
    ویزیت: 849
    هیتز: 935
روز گذشته:
    ویزیت: 804
    هیتز: 805
جمع کل:
    ویزیت: 1775008
    هیتز: 2226677