موضوعات
جستجو
صفحه اول  >> اخبار >>
آژانس عکس قم | اخبار
کتاب عکس زندگی نامه آیت الله العظمی بهجت(ره) رونمایی شد
موضوع: خبرهای عکاسی قم

به گزارش آژانس عکس قم به نقل از آینده روشن، ابراهیم سلیمانی مدیر فنی این کتاب در آیین رونمایی از کتاب مذکور گفت: برای طراحی و تدوین این کتاب، با فراخوان عکس، حدود ۱۷ هزار قطعه عکس از عکاسان مختلف به صورت رنگی و سیاه و سفید و آنالوگ و دیجیتال به دفتر موسسه البهجت (مرکز تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی بهجت -ره-) رسید. 

ابراهیم سلیمانی افزود: با استفاده از استادان برجسته طی چند ماه این عکس ها مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت یک هزار و ۵۰۰ قطعه عکس گلچین و انتخاب شد و در اختیار طراح گرافیک کتاب (مسعود نجابتی، از طراحان بنام کشور و استان قم) قرار گرفت. 

وی ادامه داد: این عکس ها در مدت چند ماه نیز توسط طراح گرافیک کتاب مورد بازبینی و انتخاب قرار گرفت و در نهایت با مشاوره حجت الاسلام و المسلمین علی بهجت، فرزند مرحوم آیت الله العظمی بهجت(ره)؛ ۴۰۲ قطعه عکس از ۲۴ عکاس به انتخاب نهایی رسید و پس از سه بار تدوین و طراحی به دست چاپ سپرده شد. 

سلیمانی گفت: متن این کتاب نیز توسط استادان بنام ادبیات کشور (رضا بابایی، محسن ربانی و علی ابراهیمی) به رشته تحریر درآمده است و علاوه بر زبان فارسی توسط مترجمان؛ محمدجواد معافی به زبان انگلیسی و محمدعلی السعدی به زبان عربی نیز ترجمه شده و این کتاب به سه زبان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.
 
وی خاطرنشان کرد: بعد از امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، این کتاب نخستین کتاب مصور از زندگی یکی از علما و مراجع عظام شیعه است که به صورت مصور، مراحل مختلف زندگی یک عالم را به نمایش می گذارد و در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.
 
سلیمانی خاطرنشان کرد: این کتاب در ۱۱ فصل مراحل مختلف زندگی این عالم ربانی را از دوران کودکی تا رحلت ایشان به نمایش گذاشته است. 

وی با بیان اینکه این کتاب به صورت پنج رنگ (رنگ طلایی، رنگ پنجم کتاب می باشد) منتشر شده است، گفت: با استفاده از متخصصان حرفه ای صنعت چاپ و نشر این کتاب نفیس به بهترین شکل و با بهترین کیفیت به مخاطبان عرضه شده است. 

در ادامه این مراسم، فرزند مرحوم آیت الله العظمی بهجت(ره) ضمن تقدیر از عکاسانی که خالصانه عکس های خود را در اختیار تهیه کنندگان این کتاب قرار دادند، از افرادی که در تهیه این کتاب زحمت کشیدند، تقدیر و سپاسگزاری کرد. 

حجت الاسلام والمسلمین علی بهجت با بیان فرازهایی از زندگی این عالم فرزانه گفت: ایشان با تمام وجود ولایت امام زمان(عج) را پذیرفته بود و اعتقاد عجیبی به حضرت ولی عصر(عج) داشت. 

وی افزود: مرحوم آیت الله العظمی بهجت برای تمام لحظات زندگی خود برنامه داشت و از تمامی لحظات عمرش بهره می برد. 

در ادامه این مراسم، «لوح سپاس» از سوی موسسه البهجت (مرکز تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی بهجت -ره-) به عکاسان، نویسندگان، مترجمان و عوامل فنی کتاب «دُردانه» توسط فرزند مرحوم حضرت آیت الله بهجت(ره) اهدا شد.
 
همچنین نمایشگاه عکسی از منتخب عکس های کتاب مذکور در مسجد فاطمیه قم در معرض دید عموم قرار گرفته بود. 

این کتاب برای نخستین باردر شمارگان پنج هزار نسخه چاپ و به بازار نشر عرضه و به صورت پنج رنگ (رنگ طلایی، رنگ پنجم کتاب می باشد) منتشر شده است. در این کتاب ۴۰۲ قطعه عکس از ۲۴ عکاس به نام های؛ ابراهیم سلیمانی، امیر حسامی نژاد، محمد اخلاقی، مهدی مریزاد، عباس منجمی گیلانی، محسن بخشنده، علی طالبی، محمد بهرامی، جعفر کبوتری، علی فریدونی، محمدرضا پاینده مهر، حامد محسنی، علی موسوی، محمد محسن زاده، حمید ادیب زاده، علیرضا فرزین، محمدمهدی فومنی، محمدهادی مقدم، مهدی منتظری، محسن رنگین کمان، صادق پناهی، سعید محمودی ازناوه، داوود بابارحیم و قاسمی منتشر شده است.

علاقه مندان برای تهیه این کتاب می توانند به نشانی؛ قم، خیابان شهدا، کوچه ۲۲ ، انتشارات شفق مراجعه و یا در قم با تلفن ۷۷۴۱۰۲۸ تماس بگیرند. نشانی اینترنتی پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت الله العظمی بهجت (ره) www.bahjat.ir است.

1389/9/5
پر بازدید
1391/3/20: كارگاه آموزشي آشنايي با عكاسي خبري در قم برگزار می شود
1392/1/7: پیام تسلیت آژانس عکس قم به مناسبت درگذشت استاد رحمتی
1392/1/7: پيام تسليت شهردار قم به مناسبت درگذشت استاد محمد حسين رحمتي
1392/1/7: استاد رحمتی پیشکسوت عکاسی قم در گذشت
1392/8/14: پایان مهلت ارسال آثار به سومین دوسالانه عکس حوزه اعلام شد
آخرین مطالب
1392/8/14: پایان مهلت ارسال آثار به سومین دوسالانه عکس حوزه اعلام شد
1392/1/7: پیام تسلیت آژانس عکس قم به مناسبت درگذشت استاد رحمتی
1392/1/7: پيام تسليت شهردار قم به مناسبت درگذشت استاد محمد حسين رحمتي
1392/1/7: استاد رحمتی پیشکسوت عکاسی قم در گذشت
1391/3/20: كارگاه آموزشي آشنايي با عكاسي خبري در قم برگزار می شود
بدون نظر

نام
پست الکترونیکی
وب سایت
متن
مطالب مهم
کنتور
امروز:
    ویزیت: 302
    هیتز: 321
روز گذشته:
    ویزیت: 772
    هیتز: 772
جمع کل:
    ویزیت: 1877699
    هیتز: 2369372